ZUZER-01

Idź do spisu treści

Menu główne

APEL - 1% OPP

2012

Pomóżcie nam „zdążyć z pomocą” - póki jest jeszcze czas!W imieniu swoim oraz naszej siedmioletniej córki Zuzi zwracamy się do Państwa z apelem o przekazanie 1% podatku – jest to pomoc, którą co roku przeznaczamy na zakup specjalistycznych urządzeń niezbędnych w codziennej rehabilitacji Naszej Małej Zuzanny, oraz na codzienną walkę o samodzielność.

Diagnoza;
wodogłowie, przepuklina oponowo-rdzeniowa, rozszczep kręgosłupa.
Podczas badań w 30 tygodniu ciąży nie stwierdzono struktur móżdżku
(płyn mózgowo-rdzeniowy fałszował odczyt) – brak szans na przeżycie… ciężko nam do tego wracać…


Zuzia urodziła się 25 lutego 2005 r. w pierwszej dobie życia przeszła bardzo poważną, skomplikowaną, wielogodzinną operację. Dwa zespoły lekarzy walczyły o życie i zdr0owie Małej Zuzi. Podczas operacji wstawiono zastawkę do główki oraz zamknięto przepuklinę oponowo-rdzeniową.

 
 

Pomimo złożonej wady tylniej jamy czaszki w postaci atrofii lewej półkuli móżdżku, hipoplazji robaka (problemy z równowagą) i prawej półkuli móżdżku oraz pnia mózgu, pęcherza neurogennego (cewnikowanie) oraz dużych niedowładów kończyn dolnych córeczka rozwija się bardzo dobrze.

Całe życie naszej Zuzi kręci wokół rehabilitacji więc postanowiliśmy stworzyć jej salę do ćwiczeń w domu z całym niezbędnym sprzętem. Dzięki zbiórce z 1%, oraz ofiarności darczyńców realizujemy ten plan. Nasza sala dzięki Ludziom Wielkiego Serca jest wyposażona w sprzęt do hydroterapii, aromaterapii i ozonoterapii Dr. Frenkel, fizykoterapii; aparat do elektroterapii i laseroterapii Duoter Plus, magnetoterapii BTL 4000, kinezyterapii; rotor Paster 200, łóżko do rehabilitacji metoda Bobath, szynę do raczkowania, drabinki, pająka, basen suchy z kulkami, pionizator statyczny Rabbit, parapodium dynamiczne, fotelik pionizujący Baffin, urządzenie Redcord Plus, rowerek z napędem ręcznym, materac i siedzisko Stabilo (dzięki możliwości modelowania pozwala na utrwaleniu kształtu o różnym stopniu twardości i w razie potrzeby zachować kształt w postaci twardej skorupy), lampę Solux Lumina, lampa do koloroterapii Q.Light, koło do raczkowania i wiele innych sprzętów oraz aparatów małych i dużych - kupionych, robionych, wymyślonych.

W ubiegłym roku udało nam się doposażyć salę gimnastyczna m.in. o parapodium statyczno-dynamiczne BALANCE-Trainer firmy Medica, który poprawia działanie ośrodków zmysłu. Idywidualne warianty ustawień umożliwiają ukierunkowanie ćwiczeń Zuzi na konkretne partie ciała lub fazy ruchu.

W tym roku Nasza Zuzia rozpoczyna edukacje szkolną i dzięki Państwa wsparciu będzie mogła nadal być rehabilitowana w dogodnym dla niej czasie i w warunkach domowych – bez szkody dla obowiązków szkolnych.
Każda wpłata pozwala nam realizować zamierzony cel!
Chcemy, aby nasze dziecko „rosło zdrowo”, uśmiechało się i było szczęśliwe. Nie potrafimy kupić jej zdrowia, przekupić nóżek aby chodziły ale możemy wykorzystywać każdy promyk nadziei w nieustającej walce z niepełnosprawnością.

Pomóżcie nam zdążyć z pomocą póki jest jeszcze czas!

dziękując za wsparcie
Sylwia i Waldemar Kunca
rodzice Zuzanny


 
 
 

I. Jeżeli chcielibyście Państwo dokonać wpłaty w formie darowizny.  


FUNDACJA DZIECIOM
„ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”- Centrum Charytatywne  
01-685 Warszawa, ul. Łomiańska 5


41 1240 1037 1111 0010 1321 9362
(z dopiskiem) darowizna na leczenie i rehabilitację Zuzanny Kunca 3707Osoby fizyczne, a także spółki osobowe, mogą odliczyć od kwoty do

opodatkowania 6% dochodu (PIT), a osoby prawne 10% dochodu (CIT).

II. Informacja jak przekazać 1% OPP z przeznaczeniem  na rehabilitację Zuzi.


Wypełniając odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym
PIT ( 36, 36L, 37, 38), należy wpisać:

 
 

KRS:
0000037904

Cel szczegółowy:
Kunca Zuzanna 3707

PIT 36

Poz. 305

Poz. 307

PIT 36 L

Poz. 105

Poz. 107

PIT 37

Poz. 124

Poz. 126

PIT 38

Poz. 58

Poz.  60

PIT 39

Poz. 51

Poz.  53

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego